AMEA Qafqazşünaslıq İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatının hesabat-seçki iclası keçirilib
Aprelin 29-da AMEA Qafqazşünaslıq İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatının hesabat-seçki iclası keçirilib. İclası institutun elmi işlər üzrə direktor müavini, siyasi elmlər doktoru, dosent Ramilə Dadaşova açıb. Həmçinin iclasda AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının sədri siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Sənan Həsənov və institut əməkdaşları iştirak ediblər.
İclasın sədri institutun elmi katibi, psixologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Südabə Hüseynova İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatının fəaliyyətinin əməkdaşların əmək hüquqlarının müdafiəsinin təmin edilməsində mühüm rol oynadığını vurğulayıb.
İclasda Qafqazşünaslıq İnstitutu Həmkarlar Təşkilatının son 3 illik fəaliyyətinin hesabatı dinlənilib. Sədr Yeganə Baxşıyevanın təqdim etdiyi hesabat qənaətbəxş hesab olunub. İnstitutun Həmkarlar Təşkilatının Təftiş komissiyasının sədri Günel Qurbanovanın 2021-2024-cü illər üzrə maliyyə fəaliyyəti haqqında hesabatı qəbul edilib.
Hesabat ətrafında Şimali Qafqaz şöbəsinin müdiri f.ü.f.d., dosent Vahid Ömərov çıxış edib. Sonra açıq səsvermə yolu ilə Qafqazşünaslıq İnstitutu Həmkarlar Təşkilatına yeni sədr və komitə üzvləri seçilib. Yeganə Baxşıyeva yenidən Həmkarlar Təşkilatının sədri və komitə üzvləri yekdilliklə seçiliblər.
Sonda AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının sədri siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Sənan Həsənov çıxış edərək institut əməkdaşlarına fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

Состоялось отчетно-выборное собрание профсоюзной организации Института Кавказоведения
29 апреля состоялось отчетно-выборное собрание профсоюзной организации Института Кавказоведения. Собрание открыла заместитель директора института по научной работе, доктор политических наук, доцент Рамиля Дадашова. Также на собрание приняли участие председатель Свободного профсоюза НАНА доктор философии по политическим наукам, доцент Санан Гасанов и сотрудники института.
Председатель собрания ученый секретарь института, доктор философии по психологии, доцент Судаба Гусейнова подчеркнула, что деятельность профсоюзной организации института играет важную роль в обеспечении защиты трудовых прав сотрудников.
Был заслушан отчет о деятельности профсоюзной организации Института Кавказоведения за последние 3 года. Отчет, представленный председателем Еганой Бахшиевой, был признан удовлетворительным. Был также принят отчет председателя Ревизионной комиссии профсоюзной организации института Гюнель Гурбановой о финансовой деятельности за 2021-2024 годы.
Затем выступил заведующий отделом Северный Кавказ, доктор философии по философии, доцент Вахид Омаров. Затем путем открытого голосования были избраны новый председатель и члены комитета профсоюзной организации Института Кавказоведения. Егана Бахшиева вновь была единогласно избрана председателем профсоюзной организации.
В конце собрания председатель Свободного профсоюза НАНА доктор философии по политическим наукам, доцент Санан Гасанов пожелал сотрудникам института успехов в их деятельности.